7/24 Sipariş & Destek Hattı05447602516

Gemli̇k Akücü

Aküler, markadan markaya veya modelden modele çeşitlilik ve farklılık gösterse de genellikle aynı özelliklere sahiptir. Aküler pek çok farklı şekillerde ayrıntılı olarak gruplandırılsa da genel özelliklerine göre kuru aküler ve sulu aküler olmak üzere ikiye ayrılabilir. Akülerin yapıldığı maddeler değişiklik gösterebilir en çok tercih edilen, en yaygın olan aküler kurşun-asit akülerdir. Diğerleri ise, lityum-iyon, nikel metal-hidrür, nikel-kadmiyum, nikel-demir ve benzeri olarak sıralanabilir.

Aküler ağır metallerden oluştuğu için diğer piller gibi kullanım sonrasında geri dönüşüme verilmesi önerilir. Çünkü aküler çevreye zararlı içerikler bulundurur. Aküler; kuru aküler, sulu aküler, jel aküler ve start stop aküler olmak üzere dört gruba ayrılabilir. Kuru aküler asit veya su ilavesi gerektirmediğinden bu şekilde adlandırılır. Asit veya su ilavesi gerektirmediği için bakımsız akü olarak da adlandırılır. VRLA Akü (Valf Regulated Lead Acid ) yani Sübap Ayarlı Kurşun Asit Akü olarak da bilinirler. Kuru aküler de kendi aralarında AGM ve jel aküler olmak üzere ikiye ayrılır. AGM aküler, elektroliti seperatörlere emdirilmiş VRLA akülerdir. Jel aküler ise içerisinde jel-jöle şeklinde elektrolit bulunan ürünlerdir. Ağır çevresel koşullara uygun olduklarından tekne ve benzeri araçlarda tercih edilir. Sulu aküler, bakım gerektirmesi nedeniyle bakımlı aküler olarak da adlandırılan akü çeşididir. Mevsim koşullarına bağlı olarak sulu tipteki akülere su eklenmelidir. Bu nedenle de sulu akü kullanıcıları akülerini sık sık kontrol etmelidir ve bu tipteki aküler fazla sarsıntı durumuna maruz kalmamalıdır. Start stop aküler ise start stop teknolojisiyle üretilmiş araçlara uygun olarak tasarlanmış sulu akülerdir. Güçlendirilmiş iç yapısı sayesinde diğer sulu tipteki akülere göre 2 kat daha uzun çevrim ömrü ve yüksek şarj alma özelliğine sahiptir.

Her Zaman Size En Yakın Noktadayız.

Gemli̇k Akücü Di̇kkaldırım En Yakın Akücü Demi̇rtaş Akücü Üçevler En Yakın Akücü Görükle En Yakın Akücü Yıldırım Akücü Gürsu Akücü Kemalpaşa Akücü Başaran En Yakın Akücü Orhangazi̇ Akücü Beşyol En Yakın Akücü Ni̇lüfer Akücü Ata Bulvarı En Yakın Akücü Özlüce En Yakın Akücü Osmangazi̇ Akücü Keles Akücü Otosansi̇t Akücü Kestel Akücü Çalı En Yakın Akücü Beşevler En Yakın Akücü
Yukarı
Şimdi Arayın