7/24 Sipariş & Destek Hattı05447602516

START STOP AKÜLER

Araçların yoğun enerji ve marş gereksinimlerini karşılamak üzere tasarladığı, yakıt tüketiminin azaltılması ve karbondioksit emisyon oranlarının düşürülmesi için geliştirdiği Start&Stop araç aküleridir.

EFB ve AGM olmak üzere iki tip Start&Stop aküsü vardır. Bu aküler standart akülere göre çok kısa sürede yüksek oranlı şarj alma kabiliyetlerinin yanında yüksek marş ve çevrim kapasitelerine sahiptirler.

EFB
Geliştirilmiş sulu tip (EnhancedFloodedBattery) Start&Stop aküleridir. İçyapı alaşım ve plakaları özel tasarımlardır. Aynı kapasitedeki standart akülere göre yaklaşık iki kat daha fazla çevrim performansı gösterirler.

AGM
Kuru tipler olarak da adlandırılan bu aküler VRLA (Valf RegulatedLeadAcid) tipin AGM versiyonu olup kurşun-asit akü teknolojisinde gelinen son seviyedir. VRLA aküler valf regülasyonu ile normalde atmosfere kapalı olarak çalışırlar. Kimyasal reaksiyonlarla oluşan oksijen gazı tekrar suya dönüşerek su kayıpları minimize eden çevreci akülerdir. Özel alaşımlı içyapıları, düşük iç direnç değerleri ile üstün bekleme kaybı ve çevrim performansı gösterirler. Kapalı alanlarda kullanıma uygundurlar.

AGM tipler (Emdirilmiş Cam Elyaf, AbsorbedGlass Mat) yüksek enerji gereksinimi duyan ileri seviye Start&Stop araçlarda kullanılmaktadır. Bu akülerin çevrim ve marş performansları EFB’lerden daha yüksektir.

Her Zaman Size En Yakın Noktadayız.

Görükle Akücü Demi̇rtaş Akücü Özlüce En Yakın Akücü Ertuğrul Mah. Akücü Beşyol En Yakın Akücü Başaran En Yakın Akücü Üçevler En Yakın Akücü Beşevler En Yakın Akücü Çalı En Yakın Akücü Ata Bulvarı En Yakın Akücü Osmangazi̇ Akücü Yıldırım Akücü Gemli̇k Akücü Görükle En Yakın Akücü Di̇kkaldırım En Yakın Akücü Kemalpaşa Akücü Otosansi̇t Akücü Ni̇lüfer Akücü Orhangazi̇ Akücü Keles Akücü
Yukarı
Şimdi Arayın